Fundacja z ​miłości i dla miłości

Fundacja Podaruj Miłość nie bez powodu otrzymała taką nazwę. Inicjatorami przedsięwzięcia byli rodzice, chcący ofiarować jak najwięcej uczucia: Anna i Janusz Sitkowie, wychowujący syna Damiana z niepełnosprawnością sprzężoną. Rodzinna misja Fundacji to dzielenie się doświadczeniem życiowym i potrzeba niesienia pomocy innym. Fundację założyliśmy w 2015 r. w miejscowości Nosówka na Podkarpaciu. Nakierowana była na wsparcie osób wykluczonych społecznie, a w szczególności z różnego typu niepełnosprawnościami. Dlatego do 2018 r. miała nazwę Fundacja Podaruj Miłość Osobom Niepełnosprawnym. Teraz jednak rozszerzyliśmy działalność, niosąc wsparcie wszystkim, którzy są na różne sposoby wykluczeni społecznie. Jako najbliższe otoczenie osoby z niepełnosprawnością możemy efektywnie nieść pomoc i radę. Doskonale znamy problemy, z jakimi mierzą się nie tylko oni, ale także ich najbliżsi. Znajdziesz u nas zaangażowanych wolontariuszy, ciekawe zajęcia i wspaniałych kudłatych przyjaciół – zwierzęta przystosowane do zooterapii. Przede wszystkim chcemy jednak ofiarować ogrom pomocy, zrozumienia i szacunku. Niejednokrotnie to one były ważniejsze niż materialna pomoc i dawały naszym podopiecznym wiarę w zmiany i lepsze jutro.

Zaangażowana fundacja z sukcesami

W roku 2020 Prezes Fundacji Podaruj Miłość Natalia Sitek otrzymała wyróżnienie w konkursie wojewódzkim: „Lider Podkarpackiej Ekonomii Społecznej”, w obszarze „Animator Ekonomii Społecznej”. To ważne dla nas wyróżnienie, ponieważ stanowi uznanie naszego profesjonalizmu i zaangażowania w działalność społeczną. Dokładamy wielu starań, aby wprowadzać innowacyjność w realizacji naszych celów i projektów. Nagroda umocniła nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku, a działania, jakimi się zajmujemy, są zauważane i doceniane.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi działaniami, zapraszamy do śledzenia fanpage Fundacji Podaruj Miłość na Facebooku.