„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz
przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mogielnicy

Fundacja Podaruj Miłość realizuje zadanie publiczne zlecone przez gminę Boguchwałę, jakim jest prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Mogielnicy. Został powołany do życia w grudniu 2017 roku i od tego czasu, jako placówka wsparcia dziennego typu A, B i C daje kawałek miejsca na ziemi i towarzystwo zaufanych przyjaciół osobom z niepełnosprawnościami z terenu gminy Boguchwała.Środowiskowy Dom Samopomocy to miejsce, w którym nasi empatyczni pracownicy dbają, by każdego dnia na twarzach podopiecznych gościł radosny uśmiech. W skład zespołu wspierająco-aktywizującego w ŚDS wchodzą: kierownik, instruktorzy terapii zajęciowej, opiekunowie, psycholog i fizjoterapeuta. Dają wsparcie i opiekę, sprawiając, że każdy czuje się tu naprawdę jak w przytulnym domu.

Zajęcia w Środowiskowym Domu Pomocy

Organizujemy także dodatkowe i ciekawe zajęcia wspierające: muzykoterapię, refleksologię, alpakoterapię czy kynoterapię. Być może to na Ciebie czekają? W Domu mamy dla naszych podopiecznych salę fizjoterapeutyczną oraz pokój wyciszeń, który jest doskonałym miejscem dla doświadczania świata. Funkcjonują tu pracownie:
· ceramiczna,
· rękodzielnicza,
· kulinarna,
· komputerowa,
· stolarska,
· gospodarstwa domowego.
Sprawiają, że każdy uczestnik ma szansę znaleźć swoją pasję – angażujące zajęcie na wiele godzin, lub spróbować czegoś nowego, co może być bardzo rozwijające. Uczestnicy zajęć mają zapewniony transport, który jest dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami i tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prowadzimy zajęcia w formie różnego rodzaju treningów. Mają one zwiększyć samodzielność osób niepełnosprawnych w codziennym funkcjonowaniu i zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych.

Zapraszamy na fanpage ŚDS na Facebooku.

fundacja-boguchwala

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mogielnicy

Mogielnica 461
36-040 Boguchwała 

+48 17 300 01 71

sds@podarujmilosc.pl 

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Mogielnicy

Monika Leniart – Stybak 
+48 533 670 848

Godziny pracy ŚDS:
pon. - pt. 7:30 – 15:30