Zagroda AlpakaTeam

Celem powstania fundacji była działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Chcieliśmy powołać placówkę, która mogłaby zrzeszać osoby z niepełnosprawnościami (ON) z terenu gminy Boguchwała i na różne sposoby wspierać potrzebujących, na przykład w ramach ŚDS. Z czasem brak dodatkowych funduszy sprawił, że zaczęliśmy rozważać założenie działalności gospodarczej, która pozwoliłaby nam rozszerzyć działania na jeszcze większą skalę.Po godzinach dyskusji, niezliczonych burzach mózgów i setkach kubków kawy ustaliliśmy, że najważniejszym jest dla nas, aby zająć się czymś, co będzie dawać radość, cieszyć i rozwijać jednocześnie. Czymś, dzięki czemu będziemy wywoływać uśmiech na twarzach osób niepełnosprawnych… i nie tylko.

Alpaki w rodzinie

I tak pojawiły się one – puszyste stworzenia, egzotyczne zwierzątka – alpaki. Od kiedy zamieszkały w Zagrodzie skradły serca nasze i wszystkich podopiecznych. To nie są zwykłe zwierzęta, to wyjątkowi członkowie naszej fundacyjnej rodziny. Dziś już nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Z czasem nasza działalność rozszerzyła się na większe grono odbiorców: rodziny, uczniów szkół i przedszkoli. I wszyscy pokochali naszych puszystych przyjaciół: Dawida, Mikiego, Czakiego i Henia. Bo i nie dało się ich nie lubić, wzbudzają uśmiech, kontakt z nimi uspokaja i odstresowuje. Można u nas spacerować z alpakami, przebywać z nimi i karmić, prowadzimy też alpakoterapię. To zwierzęta, które doskonale nadają się do zooterapii, dzięki swojemu zrównoważonemu charakterowi. Towarzystwo alpak sprawia dużo przyjemności i może być wsparciem w terapii dla osób niepełnosprawnych i nie tylko.

Nie tylko alpaki – kozy miniaturki, minikangury, kuce i króliki

Sukces związany z alpakami, zachęcił nas do dalszego rozwoju. W roku 2021 do Zagrody zawitały nowe zwierzątka: kózki, minikangury oraz kobiece grono alpak. Rodzina powiększyła się! Nieustannie fascynuje nas przy tym, jak wszystkie zwierzątka – pomimo znacznej odmienności ras – żyją ze sobą niczym jedna wielka rodzina…Działalność AlpakaTeam została powołana do życia w roku 2019, a już w roku 2021 zostaliśmy odznaczeni znakiem jakości ekonomii społecznej. To piękne wyróżnienie ukazujące, jak wiele zaangażowania i serca wkładamy w naszą pracę.
Najnowszym pomysłem i działalnością powołaną do życia jest nasze wydawnictwo: Agape Donum. Kolejne wartościowe miejsce, powołane dla szerzenia empatii i rozwoju zaangażowania społecznego. Póki co nasze książki skierowane są głównie do najmłodszych czytelników, wszystko jednak przed nami! Zachęcamy do śledzenia rozwoju wydawnictwa i korzystania z naszych książek.