Powiększona rodzina Alpaka Team … kuce szetlandzkie.

Do naszej radosnej zagrody Alpaka Team dołączyły w piątek dwa śliczne kuce szetlandzkie.

Są niezwykle inteligentne, o łagodnym usposobieniu. Kuce szetlandzkie hodowane są w czystości rasy zgodnie ze wszystkimi wzorcami rasowymi księgi stadnej kraju pochodzenia rasy. Uznawane przez kraje stowarzyszone w Międzynarodowym Komitecie ds. Hodowli Kuców Szetlandzkich. Ich maksymalna wysokość wyniesie 107 cm, gdy osiągną wiek 4 lat, umaszczenie wg rasy jest dowolne za wyjątkiem maści tarantowatej. Sierść natomiast zmienia się w zależności od pór roku. Zimą staje się ona podwójna, której zewnętrzny włos osłania przed deszczem i utrzymuję skórę kuca suchą. Latem zaś jest ona krótka z jedwabistym połyskiem. Cały rok grzywa i ogon powinny pozostać długie.

Jak można zauważyć ich głowa jest proporcjonalna do całości. Uszy małe, ale daleko od siebie osadzone. Czoło szerokie. Wygląd odzwierciedla ich inteligentny temperament. Mają niebywale rozwinięty zmysł węchu. Kuce szetlandzkie charakteryzują umięśnione i solidne kończyny, a zarazem mocna i dobrze wyrzeźbiona sylwetka. Ich kopyta nie należą do wąskich, są zaokrąglone i dobrze ukształtowane. Według danych rodowodowych kuce szetlandzkie są od 1890 roku rasą czystą. Podstawową wartością kuca szetlandzkiego jest jego wszechstronność w użytkowaniu wierzchowym, zaprzęgowym, rekreacyjnym, sportowym, rehabilitacyjnym. Jak i w użytkowaniu wystawowym. Do najistotniejszych i podstawowych cech kuca szetlandzkiego należy jego ogólna żywotność, wytrzymałość, oraz siła i długowieczność.

Jeżeli chcielibyście bliżej poznać naszych nowych członów rodziny to zapraszamy do zagrody Alpaka Team w Nosówce. Na tygodniu umawiamy spotkania w naszej zagrodzie na konkretne godziny. Z uwagi na wyjazdy po za teren zamieszkania naszych przyjaciół. Na weekendach za to można przyjeżdżać, bez umawiania konkretnych godzin z uwagi na to, że weekendy nasi milusińscy spędzają w domu i przyjmują gości u siebie. 

Zapraszamy i do miłego zobaczenia.