Walentynki . . . ŚWIĘTEM MIŁOŚCI

Zakochanie to piękny stan. Człowiek, który spotkał na drodze „swoją drugą połówkę” pragnie dzielić z nią każdą wolną chwilę. Swój wolny czas, swoje plany, marzenia, a nawet całe swoje życie, by być z nią. Bo tylko życie u jej boku ma głęboki sens. Czy dzień 14 lutego, zwany dniem zakochanych, powinno się celebrować, tylko tego dnia ?

Data ta jest symbolem, a nie koniecznością jej obchodzenia, tj. świętowania. Miłość warta jest celebrowania każdego zwykłego dnia. Każda okazja jest dobra, aby uczcić miłość, która połączyła ze sobą dwoje ludzi. Zakochanych w sobie bez pamięci, mających to szczęście, że los napotkał ich na swojej drodze i dzięki temu mają tą radość i ten bezcenny dar wspólnego życia. Mogą wtenczas snuć plany i je realizować. Piękne jest to, że pospolicie mówi się „przeciwieństwa się przyciągają”. Coś w tym jest, bo tak jak magnes dwubiegunowy odpycha się na tych samych polach, to, gdy napotkają się dwa różne bieguny . . . zbliżają się do siebie z dużą siłą – przyciągają się. Jak się już zetkną . . . trudno jest je rozłączyć. Tak jest z prawdziwą miłością. Nie widać jej, ale ją czuć. Emocje biorą górę, gdy ukochany jest tuż obok i pragnie się by chwila trwała wiecznie z ukochaną osobą. Jest to silniejsze od samych zakochanych. Tak się po prostu dzieje, tak już jest i z tym nie da się walczyć. Miłość pokona wszelkie przeszkody.

Święto to chętnie jest obchodzone, przez wszystkich, którzy znają ten piękny stan – zakochania. Od dawien, dawna są one bardzo popularne i pamiętane przez wielu ich zwolenników. Czy wiedzieliście o tym, że najważniejszym miejscem kultu Św. Walentego – który jest patronem tego dnia jest Bazylika jego imienia w Terni? Inskrypcja na relikwiarzu z jego szczątkami brzmi „Święty Walenty patron miłości”. Rok, w rok w dniach 14 -15 luty przybywają w to miejsce narzeczeni, jak i wieloletni małżonkowie z całego świata, jak i z samych Włoch. Tylko po to, by zapieczętować ich miłości. Kilka miast w naszym kraju, m.in.  Chełmno, Lublin, czy też Kraków potwierdzają, że są w posiadaniu relikwii Św. Walentego.

Walentynki . . . 14 luty . . . pamiętaj by sprawić radość swojej miłości. Liczy się pamięć, a nie wielkość prezentu. Liczy się prosty, szczery gest sympatii, a nie jego wartość materialna. Warto doceniać i pielęgnować to co się ma. Szanować to co dał nam łaskawy los. Pamiętajcie. . . miłość prawdziwa może trwać wiecznie i o jeden dzień dłużej. To jest niezwykły dar, posiadać tuż obok siebie bratnią duszę, która odwzajemnia Twoje uczucia. Mieć kogoś kto kocha bezwarunkowo, pięknie, krystalicznie, pomimo Twoich wad i przeciwności losu. Stoi tuż obok Ciebie, ramię w ramie idzie w tym samym kierunku. Dba o Ciebie i troszczy się, aby nic Tobie nie brakowało, aby „druga połówka” była szczęśliwa. Tym bardziej, gdy pragnie Twojego szczęścia ponad wszystko.

foto. Alpaka TEAM

autor. J.K.